Ahogy az opál elválaszthatatlanul összefonódott Ausztráliával (pedig Magyarország is lelőhelye!) az ametiszt Brazíliával, úgy kapcsolódik a nefrit és a jadeit Kínához. A kínai szobrászok gyönyörűen megmunkált alkotásai, amelyek - amikor csak lehetett-káprázatosan sugárzó, zöld, burmai jadeitből vagy császári nefritből készültek, annyira finom munkák, és olyannyira tökéletesek, hogy ezeket a műveket csakis a legmélyebb csodálattal nézegethetjük. Szélben lobogó ruhába bújtatott Buddhák, sárkányok vagy ékszertartó szelencék- a kínai kőfaragó mesterek művészete nem ismert határokat.
Különböző ásatások során - főleg síroknál - a régészek sok olyan nefrit vagy jadeit tekercset találtak, amelyekbe két - két sárkány van belevésve. A megboldogultak lelkét zöld nefrit kísérte a magasabb szférákba, és útjuk során a sárkány vigyázott rájuk. Valószínűleg ez az oka annak, hogy a nefritet a mai napig az "utazók kövének" hívják.
Az égi erők köve
A jadeit és a nefrit napjaink modern világában is keresett kövek, amelyeket utazásaink során vagy csak úgy, a hétköznapokban is magunknál hordhatunk a zsebünkben, a pénztárcánkban vagy akár a nyakláncunkon.
A régi időkben a nefrit nem számított hétköznapi kőnek. A sárkány megkövesedett magjának szinonimája volt. A kínaiak úgy hiszik, hogy a nefrit az égi erők köve, magában foglalja az ég energiáját, és megvéd mindenkit, aki csak magánál hordja.
Aki nem szívesen visel a nyakában kővel díszített láncot, az nyugodtan kössön a kövére egy piros szalagot, és tegye zsebébe.
Sokan fogóval egyszerűen csak lecsippentik ezt a valóban nem könnyű kövecskét a nyakláncról, és akkor a szerencse és a védelem talizmánja tulajdonosának pénztárcájában lel új otthonra.
Fehér vagy fekete egyszarvú
Nyugaton az egyszarvú a mágia egyik legfőbb szimbóluma. Mindig hófehér, ezért az egyszarvú által jelképezett, mágikus erők is mindig fehérek és világosak. Az egyszarvú a mi kultúránkban mindig kedves, szeretetteljes, bölcs, tiszta; tettei pedig minden esetben nemesek és jó szándékúak.
Az egyszarvú jelentése Ázsiában bizonyos mértékig hasonló, bár a kínai egyszarvú sokszor fekete színű. Ennek oka a következő - sok-sok évvel ezelőtt, amikor az egész országban a császárok, illetve dinasztiáik uralkodtak, mindig a császár paripája számított a legszebb és legnemesebb lónak az egész birodalomban. Számtalan rézkarc és festmény készült erről (az általában fekete) paripáról.
Minél valószínűtlenebb volt, hogy egy hétköznapi ember megpillanthatja ezt a táltos paripát, netán esetleg hozzá is érhet, annál szebbé, bölcsebbé és nemesebbé vált a nép szemében, illetve a meséiben. Végül annyira csodálatossá és mesebelibbbé változott, hogy már nem is származhatott erről a Földről. Az állat misztikussá emelkedett, természetfeletti erővel és képességekkel ruházták fel.
A nemesi családok a mágikus erő jelképeként olykor mű szarvakat illesztettek lovaikra. Mindenesetre az egyszarvú nálunk és Kínában egyaránt tiszta, nemes és dicsőített lény, amely a feng-shui tanításában a 9. zónához (a tisztelet zónája) tartozik. Jellemének és testének ereje, lelkének bölcsessége és szívének szeretete, valamint jósága a dicsőség, a tisztelet és a csodálat forrásává tette.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.